עולם עיצוב הבית

אחסון

איך מגדילים את קיבולת המחסן ללא שינוי בשטחו?

המקום במחסן שלכם עומד להיגמר? יש לכם שתי אפשרויות. אפשרות אחת – היא להרחיב את המחסן או לקנות מחסן חדש. אפשרות זו כמובן מתאימה למי שי שלו את הזמן והמשאבים לתהליך מורכב ויקר שכזה. לכן, רוב האנשים בוחרים כמובן באפשרות השנייה – אימוץ פתרונות אחסון חדשים, ללא שינוי ולו במילימטר בשטח המחסן עצמו. חושבים שהדבר איננו אפשרי? הנה כמה פתרונות שכדאי להכיר, בנוגע להגדלת קיבולת המחסן ללא שינוי בשטח.

כמה טיפים להגדלת הקיבולת

  • שינוי שיטת האחסון – לפני הכל, יש לבחון לעומק את שיטת האחסון שבה אתם עושים שינוי. כפי שאתם יודעים, יש כמה שיטות שונות לניהול מלאי. אפשר שכרגע אתם משתמשים בשיטת אחסון לא יעילה מספיק, ולא מתאימה במיוחד לסוג המלאי שלכם. אפשר להתייעץ עם מומחי לוגיסטיקה, שיסבירו לכם האם כדאי לכם לאמץ שיטה אחרת שתאפשר ניהול טוב יותר – וכך להגדיל את קיבולת המחסן.
  • מערכת מדפים חדשה – לא פעם, בכדי להגדיל את קיבולת המחסן, צריך פשוט להחליף את המדפים שמשמשים לאחסון. יש סיכוי סביר מאד, שאתם משתמשים במדפים שהם גדולים מידי מצד אחד – אך יש בהם לא מעט שטחים מתים שלא מאפשרים גישה, ולכן הדבר מהווה בזבוז של מקום. במקום זה, מאמצים פתרונות אחסון חדשים, ורוכשים מערכת מדפים חדשה.
  • שינוי בתשתיות – לא פעם, שינוי בתשתיות של המחסן, מאפשרים גישה למקומות שבעבר היו חסומים. ע"י שיפוץ המחסן, ושינוי המיקום של תעלות המיזוג, והתקנה חדשה של גופי התאורה השונים, אפשר לחשוף שטחים רבים יותר ולהשתמש בהם כשטח אחסון.

לאמץ מגוון של פתרונות

סקרנו עבורכם שלושה פתרונות שונים, שמאפשרים לכם להגדיל את שטח האחסון שלכם – וזאת למרות שלא באמת עשיתם שום שינוי בשטח המחסן. כמובן יש שיטות נוספות, ולכן חשוב לדעת שאם נגמר המקום – ממש לא צריך להתחיל לחשוב על מעבר.

הטיפים שיעזרו לכם לבחור פתרון אחסון

אנו חיים בעידן שבו אנו מצד אחד צוברים עוד ועוד פריטים, אך מרגישים מהצד השני, שהשטח שבו אנו חיים הולך וקטן. אכן, בעידן שבו השטח של משרידם, דירות ואפילו מחסנים הולך וקטן, אנו מחפשים פתרונות אחסון שונים ומגוונים. הגענו למצב שבו יש אמנם לא מעט פתרונות, אך דווקא כאן אנו נתקעים לפתע – מרוב שיש אפשרויות שונות לאחסון, קשה לנו לדעת מה יכול להתאים לנו באופן אישי. לכן, ריכזנו לכם מספר טיפים, שיעזרו לכם לבחור את פתרון האחסון המתאים ביותר עבורכם.

אז איך בוחרים?

  • כמות – קודם כל, חשוב לזכור כי אחסון של בגדים בבית (אפילו למשפחה של שש נפשות שכולם אוהבים לקנות בגדים) הוא שונה באופן מהותי מאחסון של בגדים לחנות אופנה. השיקול הראשון שצריך לחשוב עליו – הוא כמות הפריטים שיש לאחסן. יש פתרונות שמתאימים לאחסון מצומצם (מגירות), יש שמתאימים לאחסון מאסיבי (מדפים), ויש אף שמתאימים בשני המקרים (מערכות שונות של מדפים למשל).
  • חדר האחסון – מהו החדר שבו אתם משתמשים לטובת האחסון? אם מדובר על חדר גבוה יחסית (נפוץ בעיקר במחסנים, אך לא רק), אפשר לשקול הצבה של פתרונות אחסון לגובה. לעומת זאת, בחדרים שהם מצומצמים מאד, כדאי לשקול להציב אמצעי אחסון שניתן להצמיד לקיר, כדי לנצל את השטח עד למקסימום.
  • גישה – תמיד כשאתם מחפשים תרון לאחסון, כדאי לזכור שלא מדובר רק על אחסון – אלא גם על גישה לפריטים שמאוחסנים היטב. האם מדובר על פריטים שאתם עושים בהם שימוש בכל יום? פעם בשבוע? בחודש? בשנה? לפי תכיפות השימוש – בוחרים בפתרון המתאים.

ואפשר גם להתייעץ

חשוב מאד לציין לסיום, כי במידה ואתם עדיין מתלבטים בבירת הפתרון הטוב ביותר, אתם לא חייבים לחשוב על הנושא לבד. אפשר להתייעץ עם חברים ואפשר כמובן לפנות לאיש מקצוע, שיסייע לכם לבחור את הפתרון הטוב ביותר.

מודעות:
דילוג לתוכן