עולם עיצוב הבית

מחסני גינה מעוצבים

אחת הבעיות הכי קשות ומתסכלות במעבר לבית חדש, היא בעיית האחסון. ארזתם ביזע ובדמעות את כל החפצים שצברתם לכם במהלך השנים ועכשיו נותר רק לפרוק אותם ולהניח כל דבר במקומו. אך ראו זה פלא, למרות שעברתם לבית גדול בהרבה מהבית הישן שלכם, איכשהו, אתם לא מצליחים למצוא מקום לכל החפצים והציוד שלכם, או במקרה הגרוע פחות, יש איזה מקום באחד הארונות, אבל הוא כל כך קטן שאם תשימו שם את הדברים, אתם כנראה תגיעו לחלקם רק בפעם הבאה שתעברו דירה…

כעת, עומדות בפניכם שתי אפשרויות, האחת, להיפרד מהחפצים לשלום- לעשות מכירת חצר, לתרום לנזקקים או לתרום למזבלה העירונית, והשנייה, לדאוג למקום אחסון נוסף, שיהיה גדול מספיק בשביל להכיל את כל הדברים שלכם בצורה מסודרת.

אם בחרתם באופציה ב', מחסני גינה מעוצבים יכולים להיות פיתרון אידאלי עבורכם, בפרט אם מדובר בציוד גדול כמו אופניים, כלי עבודה, ציוד לגינה, מכשירים חשמליים ועוד.

עכשיו, שפתרנו את הסוגיה הפרקטית, אתם בטח שואלים את עצמכם – אבל מה עם האסתטיקה? הרי השקעתם כל כך הרבה מחשבה בעיצוב הבית והגינה ובחרתם בקפידה את הריהוט כדי שכל הפריטים יחיו בהרמוניה זה לצד זה, ועכשיו קופסת הפלסטיק הגדולה יכולה לקלקל את הכל… אז זהו שלא.

אתם יכולים להיות רגועים, ולשכוח מהדימוי של מחסן מסיבי ונטול חן שמשתלט על מרחב הבית. להיפך, מחסן גינה יפה יכול אפילו לשדרג את מראה הגינה אם בוחרים נכונה.

אז איך תבחרו מחסן שישדרג לכם את מראה הגינה?

המטרה שלכם, היא לבחור מחסן שלא יפגע בעיצוב של הגינה וישתלב בנוף באופן הרמוני, מבלי להשתלט עליו ולבלוט יתר על המידה. לכן אחד הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון זה המיקום שלו. המחסן לא צריך להיות הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לגינה. לכן, מומלץ לשים את המחסן באחת הפינות של הגינה, ורצוי שיהיה באזור שיש בו צמחיה, מה שישווה לו מראה רך ופסטורלי של ביתן קטן ויפה באמצע הטבע.

פרמטר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא הגודל של המחסן. אין ספק שככל שהמחסן יותר קטן יהיה קל יותר לשלב אותו בכל גינה, אך כמובן שגודל המחסן נקבע בראש ובראשונה מתוך שיקולים פרקטיים. לכן, אם המחסן הוא גדול יחסית, רצוי לשים אותו כמה שיותר קרוב לבית עצמו.

כך המחסן ייראה כהמשך טבעי של הבית. מן הסתם, ככל שהמחסן גבוה יותר כך הוא בולט יותר, אך אם הוא מוצב ליד הבית, נוכל לקבל פרופורציות סבירות של גובה. לעומת זאת אם נשים אותו במקום אחר, למשל באמצע הגינה או במקום מרכזי אחר, אז הפרופורציות ייאבדו והוא יהיה בולט מדי לעין.

מודעות:
דילוג לתוכן