עולם עיצוב הבית

טיפים לבחירת עיצוב מחסן לגינה

מחסן גינה הוא אחד מהבחירות הטובות ביותר שתבצעו לבית ולמעשה הוא יספק לכם כל מה שאתם צריכים החל מנוחות שיא, נגישות לכל הפריטים שמשומשים לטווח הארוך וכמובן שטח אחסון שייצור סדר חדש בבית. עם זאת, אחד החלקים החשובים בתהליך הבחירה היא התאמה של המחסן אל עיצוב הגינה כדי לא לפגוע בה ובכל הבית.

מחסן טוב הוא מחסן מעוצב

סביר להניח שהעיצוב בבית הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לכל אחד מאיתנו. גם אם אנחנו לא מאלו שאוהבים להשקיע מחשבות רבות על העיצוב, סביר להניח שלא נרצה לבחור מוצר לטווח הארוך ולגלות שהוא לא יתאים אל המיקום שלו. מחסן לגינה מקבל משמעות גדולה יותר כיוון שמדובר במוצר גדול מאוד שלמעשה יכתיב את העיצוב בגינה וישפיע עליה בצורה הכי משמעותית הרבה יותר מכל רהיט גינה או עיצוב שנרצה לשלב. המשמעות של מחסן לא מעוצב הרסנית ויש הרבה כלים כיצד לעצב אותו נכון.

בחירת סוג המחסן היא הבחירה הכי חשובה

קשה מאוד להתאים מחסן לעיצוב הקיים בגינה אם מראש הוא לא עומד בקריטריונים המתאימים ביותר לפי החומר ממנו הוא עשוי. אם יש לכם גינה ובה שתילים ועצים רבים יש סיכוי שמחסן פלסטיק לא ישתלב בה בשום צורה ולא משנה עד כמה תנסו. מחסן לגינה מעץ יכול להתאים פי כמה וכמה ולכן תהליך בחירת המחסן עצמו היא החשובה ביותר. כמובן שיש עוד פרמטרים שנכנסים לתמונה כמו למשל עמידות המחסן והצורך בתחזוקה שוטפת שלו, מה שיכול להיות בעייתי יותר כשרוצים לבחור במחסן מעץ ולא במחסן מ-PVC או אלומיניום אך כיום יש מגוון רחב של פתרונות גם לבעיות כאלו.

בחרו גודל סביר שיתאים לסביבה
אחת הבעיות הגדולות ביותר בבחירת מחסן היא ההחלטה על הגודל שלו. בין אם מדובר על גינה קטנה ובין אם מדובר על גינה ענקית, יש מיד חשש לבחור מחסן קטן מידי או להפך, לבחור מחסן גדול שפשוט יתפוס שטח גדול ולא רק יהפוך את הגינה להרבה פחות שימושית אלא יכער אותה ממש כשכבר אין לנו מה לעשות בנידון. אם רוצים מחסן לגינה שיהיה מצד אחד מרווח ומצד שני מעוצב יש דרכים להסתיר חלק ממנו. נסו לקשט אותו בפרגוד מסוים, בענפים מתפתלים או בכל דרך אחרת כדי שחלק ממנו ייראה ממש כמו קיר ולא כמו מחסן. כך העיצוב יתאים יותר למרות שמדובר על שטח אחסון.

תתאימו את המחסן לשאר הריהוט

אם אפשר להתאים את המחסן לריהוט הקיים מה טוב, ואם אפשר להפך אז יותר טוב. אם רכשתם מחסן לגינה ואתם מעוניינים לשלב אותו באופן טבעי בחרו רהיטים שדומים לו. ההבדל החשוב ביותר הוא כמובן בצבע אבל יש כל כך הרבה גימורים ועיצובים לריהוט גן בימינו כך שאפשר לבחור גם רהיטים באותו הסגנון. ההתאמה הזו תהיה חשובה בעין ותשפיע על האנרגיות החיוביות שיהיו בגינה כדי שלא יקרה מצב שהמחסן נראה כמו מפלצת מכוערת שפוגעת בכל עיצוב המקום.
קשטו את המחסן וצבעו אותו ביצירתיות
הדרך הכי טובה להפוך מחסן גינה פשוט למחסן מעוצב היא לצבוע אותו. יש מחסנים שמגיעים בצבעים מעניינים ביותר לצד מחסנים שמגיעים חלקים. אם עולה לכם רעיון מגניב לציור קיר זה הזמן לקנות מחסן חלק ולצייר עליו בעצמכם או באמצעות מישהו בעל כישרון ציור מגניב שיהפוך את הגינה להרבה יותר מעניינת. תמיד אפשר להחליף את הציור או לצבוע אותו מחדש כך שמדובר על דבר הפיך לחלוטין.
מודעות:
דילוג לתוכן