עולם עיצוב הבית

המדריך לבחירת מדפים למחסן

כשקונים מחסן לגינה, רצוי לחשוב מראש על הארגון הפנימי של המחסן, אם מסדרים ביעילות את הציוד על מדפים מתאימים, ניתן לחסוך הרבה מקום וזה משפיע באופן ישיר על המידות הרצויות למחסן.

כמו כן, בשוק המידוף והריהוט קיימים סוגים שונים של מדפים ופתרונות ארגון ואחסון, ושימוש ובחירה נכונה שלהם תגרום לכל פרט חשוב הדרוש לכם באופן תדיר להיות נגיש וזמין לכם.

סוגי המדפים הקיימים והמומלצים למחסנים

קיימים סוגים שונים של מדפים, ביניהם, מדפים למחסן למשקלים כבדים, מדפים למחסן למחסנים קלים, מדפים למחסן בטכנולוגיה המודולארית ועוד. לכן, חשוב מאוד להקפיד על התאמת המדף לצורכי המחסן או לצרכים המשתנים במחסן. מדפים למחסן למשקלים כבדים ניתן לבחור לצורכי תעשיה וגם לצרכים ביתיים, כאשר מדובר במחסן בבית פרטי גדול, אשר צריך להכיל כלי עבודה כבדים במיוחד.

בתעשייה ולעיתים בחללי תצוגה למשל, ניתן להבחין במדפים מאסיביים במיוחד אשר מסוגלים לשאת משקלים ומסעות.

חשיבות המדפים במחסן וייעול העבודה והקטלוג

אחת הדרכים הטובות ביותר לייעל את הקטלוג שלכם ואת סדר הדברים מושפעת באופן ניכר מהארגון וסדר הצבת ואחסון החפצים. מדפים למחסן בהתאמה פרטנית יכולים לבוא לידי ביטוי כמענה לסדר ולזמינות. יותר מכך, מחסנים אשר פועלים באופן ממוחשב, כמו מרבית המחסנים של ימינו, מדפים מותאמים יתרמו ואף יסייעו לשלב בין הניהול הממוחשב לבין המיקום של הפריטים הכבדים והקלים באופן אפקטיבי יותר.

התקנת מדפים על פי התקנים וההנחיות של משרד העבודה

בחירת מדפים חשוב שתיעשה על פי התקנים ולא רק משום שזוהי התקנה והנוהל של משרד העבודה אלא גם בשל היעילות של המדף התקין על פני זה שאינו נושא תו תקן ובקרה מוכר. מדף בטיחותי לא זאת בלבד שיתרום למראה אסתטי ויקל על מציאת ואיתור הפריטים והפרטים השונים אלא גם ישמור על בטיחות העובדים והנפשות הפועל במחסן. מדפים למחסן למשקל כבד מתייעלים ומשתכללים כיום וכוללים בין היתר מנגנוני ומחסומי בטיחות אשר מבטיחים את יציבות הפריטים במשקלים השונים על המדף ואת יציבותו של המדף בפרט מרגע התקנתו ועד בכלל.
מודעות:
דילוג לתוכן