עולם עיצוב הבית

ההבדלים בין מחסן פלסטיק למחסן מעץ

מחסן גינה הוא הדבר שיפתור לכם את כל בעיות האחסון. אפילו מחסן קטן יחסית יכול להיות יעיל במיוחד ועם מדפים נכונים ואחסון של החפצים שבאמת מפריעים לשאר המקומות בבית תגלו מהר מאוד עד כמה הוא חיוני. מתי המחסן יתחיל לעשות בעיות? אחרי זמן מה, כאשר לכל מחסן יש עמידות מסוימת בתנאים חיצוניים כיאה לגינה בביתכם. זה הזמן להשוות בין האפשרויות השונות.

מחסנים בכל גודל ומכל סוג
בימינו ניתן למצוא מחסנים מכל סוג שהוא. מחסנים מעץ, מחסנים מפלסטיק, מחסנים מאלומיניום ומחסנים מ-PVC, כל אלו יכולים להיות המחסנים הכי טובים לכל גינה ברחבי הארץ ומה שקובע מה מהם הוא המחסן המתאים ביותר הם מגוון פרמטרים שכל אחד שמחפש מחסן צריך להכיר. בסופו של דבר כל הפרמטרים מתאגדים ומשתקללים יחדיו כאשר גם הבדלי מחירים קיימים, כך למשל מחסן פלסטיק יהיה זול משמעותית ממחסן אלומיניום. ההבדלים לא תמיד גדולים וכיום מצטמצמים באופן משמעותי וגם מחסני עץ יכולים להיות עמידים ודי זולים ולכם סקר השוק הוא דבר הכרחי.
מה היתרונות של מחסני עץ?

מחסנים מעץ הפכו להיות שם נרדף למחסני גינה בשנות ה-90 ועד היום אם כי מחסני הפלסטיק הולכים ונהיים נפוצים יותר ולאט לאט יזכו בתואר המחסנים הנפוצים בישראל. מחסן עץ מכיל יתרונות רבים בעיקר בגלל הנראות שלו וכמו שפרגולות מעץ נפוצות מאוד ברחבי הארץ כך גם המחסנים. מחסן מעץ משתלב בצורה טבעית לחלוטין בכל גינה והוא מאפשר לכל אחד ליהנות ממוצר שלא יפגע בעיצוב בגינה ואף יוסיף לה, בניגוד למחסנים אחרים כמו מחסני ברזל שיכולים להיראות כמו גוש מתכתי גדול ומכוער לא משנה עד כמה יצבעו או יעצבו אותו.

השאלה היא איזה עיצוב אתם מחפשים

אמנם מחסן מעץ לעומת מחסן פלסטיק הוא מחסן הרבה יותר פסטורלי אך האם זה מה שאתם מחפשים? זה שהגינה נתפשת כדבר טבעי שצריך חומרים מעץ כדי להישאר טבעי זה דבר אחד אך יש אנשים שלא מחפשים לשמור על הקו העיצובי הזה. מחסני פלסטיק מגיעים בשלל צבעים ומאפשרים בחירת גוונים הרבה יותר רחבה כאשר ניתן לבחור מחסנים אפורים, מחסנים כחולים, מחסנים צהובים ולמעשה כל צבע או שילוב של צבעים שעולה על הדעת. המחסנים נעימים מאוד בעין ומגיעים בצבעים שלא דוהים גם אחרי זמן ברמה שמוביל אותנו להשוואה השנייה והיא לגבי העמידות.

מי מהמחסנים יותר עמיד?
אין ספק שמחסן פלסטיק נתפש כמחסן יחסית קל ולכן לא עמיד אך לא כך הדבר. צריך להבדיל בין מוצרים מפלסטיק כמו כוסות או בקבוקים לבין מוצר חזק שאמור להכיל סחורה או חפצים במשקל של כמה טונות מפני רוחות שיכולות להגיע למהירות של עשרות קילומטרים לשעה וגשמים חזקים. יש הרבה סוגי פלסטיק כאשר PVC הוא אחד מהם ואלו הם מחסנים הרבה יותר עמידים מאשר מחסני עץ. גם מחסני עץ בימינו עמידים יותר וכל העצים שמשומשים בתהליך הבנייה שלו עמידים בגלל חומרים משמרים שהוחדרו אליהם, גם כנגד מים וגם כנגד חרקים. למרות זאת, מחסן פלסטיק הרבה יותר עמיד לשמש ולגשם והצבע שלו לא ידהה אחרי כמה שנים ואין צורך לבצע בו חידוש או שימור.
מהם הבדלי המחיר?
אי אפשר לבצע השוואה בלי לדבר על אחד הפרמטרים החשובים ביותר, המחיר. מחסני עץ אמנם זולים יותר ממחסני פלסטיק כיוון אך לטווח הארוך סביר להניח שמחסן פלסטיק איכותי יהיה שימושי יותר דבר משנה את ההשוואה לטובתו, יחד עם עלויות תחזוקה הרבה יותר נמוכות עד אפסיות.
מודעות:
דילוג לתוכן