עולם עיצוב הבית

איך לבחור גדר לגינה?

רכשתם שטח אדמה, אתם בונים עליו בית עם גינה, עכשיו מה שאתם צריכים לעשות בשביל להרגיש בטוחים, מוגנים ולשמור על הפרטיות שלכם זה לתחם את השטח בגדר, גדר לגינה. זו תשמור עליכם ועל השטח שלכם מפני כניסה של זרים ואנשים לא מורשים, זו תמנע מאנשים לראות מה מתרחש בפנים ותעזור לכם לשמור על הפרטיות, גדר היא זו שקובעת מה השטח שלכם ומה השטח שבחוץ.

אנחנו יכולים למצוא מגוון גדרות לגינה, חלקן נבנות כחלק מהמבנה הכולל של הבית, גדרות לבנים בסדרי גודל שונים, גדרות אחרות לעומת זאת יש להתקין באופן חיצוני, בהתאם לחומר ממנו עשויה הגדר. ישנן גדרות שמשלבות בין השניים, בין חומת לבנים גדולה לגדר מכל חומר שהוא.

כעת עולה השאלה, כיצד בוחרים גדר לגינה, על בסיס אלו פרמטרים, על בסיס אלו צרכים אנחנו נבחר בגדר אחת על פני גדר אחרת. בחלק הבא של המאמר נציג לכם שורה של שיקולים כיצד לבחור גדר שיכולה לתחום את השטח שלכם ולשמור עליכם.

שיקולים לבחירת גדר לגינה

השיקול הראשון צריך להיות הגנה וביטחון. אתם לא תבחרו בגדר שקל להפיל או קל לטפס מעליה. בשביל לשמור על הביטחון של כל דיירי הבית וכן של רכושכם, אתם תעדיפו גדר שלא ניתן לטפס מעליה ובוודאי לא כזו שניתן להפיל אותה. זו יכולה להיות גדר פלסטיק, מתכת או ברזל ואפילו גדר עץ.

השיקול השני זה הגובה של הגדר. כאן זה לא רק עניין של ביטחון אלא גם עניין של שמירה על פרטיות וכן של עיצוב השטח. אם תבחרו גדר גבוהה מדי, ייתכן מאוד שתוכלו לשמור על הפרטיות שלכם אך תהיה פגיעה בעיצוב החזותי של המקום. אם תבחרו בגדר נמוכה, אולי היא תשמור על עיצוב יפה אך יהיה קל לטפס מעליה או לראות מה מתרחש בתוך הבית.

לכן רצוי להשתמש בגדר בגובה 1.50-1.70, כזו שקשה לטפס מעליה אך היא לא מסתירה לגמרי את המבנה.

כשאנחנו מדברים על שיקולים של עיצוב, אנחנו לא מסתפקים רק בגובה של הגדר אלא גם בפרמטרים אחרים, צבע הגדר, המבנה שלה, החומר ממנו היא עשויה, כיצד היא משתלבת עם המבנה ועוד. בשביל למצוא גדר גינה המתאימה רצוי להתייעץ עם יועץ בתחום ואפילו עם מעצב גינה, זה יכול לעזור לכם.

נקודה אחרונה היא חומר ממנו עשוי הגדר. ניתן למצוא גדרות מעץ, פלסטיק, ברזל, מתכת ועוד מגוון חומרים. הבחירה בחומר מסוים היא שאלה גם של עיצוב אך גם שאלה איזה מבין החומרים מתאים לסוג המבנה (למשל, גדר מעץ תתאים לבית כפרי, גדר פלסטיק תתאים לבית עירוני וכן הלאה), וכן איזה מבין החומרים מחזיק מעמד הכי טוב בתנאים מזג אוויר השוררים במקום.

מודעות:
דילוג לתוכן